Job Manager Comunicare - Let's Do It, Romania!
17882
page-template-default,page,page-id-17882,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_popup_menu_push_text_right,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_768,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Job Manager Comunicare

Manager Comunicare

Comunicarea în Let’s Do It, Romania! e mai creativă decât pare. E incredibil ce poti face când ai acces la atâtea oportunități și întâlnești oameni care au un zâmbet pe față când le spui “E pentru Let’s Do It, Romania!”

Avem nevoie de un om cu viziune, care să creadă în cauza pentru care luptăm și să aibă capacitatea de a-i inspira pe cei din jur.

În echipa centrală suntem o gașca dedicată, mică, dar responsabilă, iar rolul tău va fi esențial pentru întreg.

Ca și Manager de Comunicare vei avea multe responsabilități, însă cea mai importantă e aceea de a crește oameni. Vei lucra foarte mult cu voluntari, așa că abilitățile de comunicare și coordonare sunt must have. You know, you cannot do it alone.

Principalele atribuții:

Vei crea și implementa strategia de comunicare pentru ONG și proiectele sale

Vei administra și menține active canalele de comunicare

Vei lucra împreună cu echipa de Fundraising pentru crearea și implementarea pachetelor de sponsorizare pentru companii

Vei oferi sprijin coordonatorilor județeni în cadrul proiectelor naționale

Vei redacta materialele de comunicare ale asociației – comunicate de presă, articole pe blog, prezentări

Vei menține și vei crea relații cu presa și cu partenerii media

Vei colabora cu agenția pentru implementarea campaniei Zilei Naționale de Curățenie

Din categoria “ce îți aduce bucurie la finalul zilei”:

  • Vei face parte din cea mai mare mișcare socială din România;
  • Vei avea ocazia să iei contact și să creezi relații cu numeroși parteneri din media, vedete și să fii un ambasador al mișcării noastre;
  • Când nu vei fi plecat in intalniri, vei lucra într-un sediu prietenos, în natura, într-un mediu flexibil. Avem o super terasa și hamace unde poți lucra din când în când
  • Vei face parte dintr-o echipă de oameni tineri, amuzanți și veseli, care își conduc viața după niște valori și niște principii solide. Ne respectăm reciproc, lucrăm împreună, avem curaj și vrem să contribuim la o Românie în care să ne facă plăcere să trăim.

Ce mai trebuie să știi:

– Experiența de 3-4 ani într-un departament de PR e obligatorie

– Experiența de team management și project management este un avantaj

– Experiența de lucru într-un ONG e un must have!

– Conexiunile cu media și bloggerii constituie un avantaj

– Programul de lucru e full time

– În primă fază, vom încheia un contract determinat de 3 luni

Dacă te-am făcut cel puțin curios și deja zâmbești, scrie-ne de ce vrei să ni te alături la adresa [email protected], alături de CV-ul tău până pe 30 martie.

Let’s Do It!