Asociații si ONG-uri

Național Recolamp Ecoteca Europe Direct AIESEC Prime Romania Organizatia Nationala “Cercetasii Romaniei”   București Asociatia Sfantul Stelian Senatul Studentesc ASE Asociatia Municipala de Hochei pe Gheata Bucuresti ASER Clubul “Liderii Mileniului Trei” Asociatia “Ecologie-Sport-Turism” Fundatia pentru Tineret a Municipiului Bucuresti Asociatia “Faber Fortunae” Fundatia Chance for Life D’Avent Clubul Montan EcoXtrem Liga Studentilor Romani din Strainatate Centrul de Creatie Tehnica pentru Tineret Asociatia Studentilor Biologi

Ecosemnal Asociaţia de Turism şi Ecologie TRASCĂU CORP Zlatna Asociaţia pentru ecologie şi turism montan NĂSĂPIŞTE Consiliul Elevilor Colegiului Naţional “David Prodan” Cugir Asociaţia Pro Tinereţe Asociaţia Never Too Young   Arad Asociatia Efect Verde Arad – organizator județean LDIR Crucea Rosie – filiala judeteana Arad Asociatia ProgressOn Arad Asociatia Pompierul Arad Cercetasii Romaniei, filiala Arad Asociatia Noi si ceilalti, Arad   Argeș GEEA – Grupul pentru Educatie si Ecologie Arges – organizator județean LDIR   Bacău Asociația Terra Mater Bacau   Baia Mare Club Rotaract TEAM Baia Mare – organizator județean LDIR JCI Baia Mare Fundatia Maratin Baia Mare Asociatia Voluntari pentru Viitor Baia Mare Asociatia YMCA Baia Mare Consiliul local al tinerilor Baia Mare APC Environment Borsa Baia Mare Asociatia Mad Snails Baia Mare Asociatia Rock’n Road Baia Mare

Bistrița Năsăud

Club Rotaract TEAM Baia Mare – organizator județean LDIR

Botoșani

Fundatia E.S.T.U.A.R. filiala Botosani

Asociatia Pentru Protectia Animalelor ADOR  Botosani

  Brașov Reteaua de Sprijin Comunitar, Brașov – CANBV Pro Codlea Brașov Crucea Rosie Romana – filiala Brașov Floare de Colț Brașov Asociatia Pro Democratia Brașov Prime Brașov Centrul de voluntariat Brașov Probod Clubul pentru Protecţia Naturii şi Turism (CPNT) Asociatia pentru Parteneriat Comunitar Brasov Centrul de Ecologie Montana   Brăila Asociaţia Pro Democraţia Club Brăila – organizator județean LDIR Organizaţia Cercetaşii Romaniei, Centrul Local Brăila Asociaţia Vasiliada 2012 Crucea Rosie Filiala Braila Societatea de Infratire Romano-Americana Apolitica si Autonoma Consiliul Judetean a Elevilor Braila Asociatia Nationala Mutuala Romania – Franta  “Louis Pasteur” Braila Asociatia Partida Romilor Pro-Europa – Sucursala Braila Comunitatea Rusilor Lipoveni Braila Sindicatul Liber al Pensionarilor Judetului Braila Asociatia de Tineret Edmond Nicolau Braila Uniunea Asociatiilor de Proprietari Braila Asociatia Regionala de Consultanta – Dezvoltare si Asistenta (ARCA) Braila Asociatia Cadrelor Militare in Rezerva si Retragere Braila Eco – Alpex Braila Fundatia Lumina Braila Fundatia Pro Homini Uniunea Judeteana a Pensionarilor Braila Clubul Sustinatorilor Palatului Copiilor Braila Organizatia Trebuie Braila   Buzău Asociatia Parintilor “Sprijiniti Scoala” – organizator județean LDIR Crucea Rosie Filiala Buzau   Caraș-Severin Asociatia Cogito Resita Fundatia Activity Resita Asociatia Dunarea Moldova Noua Asociatia Bike Attack Resita Asociatia Europrotform Resita Cluj Asociaţia Green & Wild Cluj Napoca Clubul de Cicloturism “Napoca” Clubul Montan Carpaţi 29 Cluj Napoca Clubul Sportiv “Clujul Pedalează” Cluj Napoca Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Cluj Clubul Alpin Român – Secția Universitară Cluj Centrul de Inițiativă pentru Mediu Fundația Educație pentru libertate Cluj Organizația Studenților pentru Turismul Românesc Cluj ELSA – The European Law Students’ Association Cluj Asociația Ecologistă “Floare de Colț” Cluj SC FC Universitatea SA Cluj Asociatia pentru Integritatea Mediului Organic si Natural Asociația Română pentru Responsabilitate Educație și Sprijin Social Constanța Centrul pentru Resurse Civice – organizator județean LDIR   Covasna Asociatia de tineret Ecou – organizator judetean LDIR   Dâmbovița Asociatia Floare de Colt, Fieni, Dambovita Tineri pentru Europa de Maine Fundatia Renasterea Pietrositei Asociatia Pentru Educatie Antreprenoriat Leadership Centrul Europe Direct Fundatia pentru Tineret Dambovita Societatea Astronomica Romana de Meteori Padina Fest Cercetasii Romaniei – ONCR – Centrul Naparis Pucioasa Dolj ARTI Dolj C.R.O.N.O. Dolj ASFFC Dolj Asociatia Studentilor din Facultatea de Fizica Craiova (ASFFC) World Vision Dolj Asociatia “Nasta”, Carna, Dolj Asociatia Cultural Artistica Tinere Sperante, Barca, Dolj ADCP Palilula, Dolj Asociatia pentru Dezvoltare Comunitara Panagia Asociatia Sanse Egale pt Fiecare Club Rotary Craiova Compania NETROM     Galați Asociatia pentru ecologie S.O.S. Pro Natura Galați – organizator județean LDIR Asociatia pentru Ecologie si Turism PRO ECO-TUR Galați Agentia Judeteana a Vanatorilor si pescarilor sportivi Galati Asociatia Judeteana a Pescarilor Sportivi Fundatia Inima de copil Crucea Rosie Romania Filiala Galati Fundatia Noi Orizonturi Asociatia Rotary Club Galati Vigoris Asociatia pentru Protectia Mediului si dezvoltare durabila Fotbal Club Metalosport Galati Asociatia Tinerilor Activi Civic   Gorj MONTAN CLUB WHITE WOLF Baia de Fier   Hunedoara Fundatia Noi Orizonturi Hunedoara Asociatia VOLSIM Hunedoara Cercetasii Romaniei Hunedoara Crucea Rosie Vulcan Iași

Maramureș

Club Rotaract TEAM Baia Mare – organizator județean LDIR

  Mehedinți Asociatia Nike de Dezvoltare si Ajutorare – A.N.D.A. – organizator județean LDIR ACTAV Mureș Asociatia Pentru Minti Pertinente AMPER Mures   Olt Asociatia “Prietenii Omului – Umanism, Cultura”, Slatina Asociatia de parinti a Colegiului Tehnic “Ion Mincu”, Slatina Asociatia “Voluntariat pentru ecologie”- Caracal – Parcul “Constantin Poroineanu” Asociatia de Tineret ECOTIM din cadrul Colegiului National “Ion Minulescu”Slatina     Prahova Ciucas Trail Running Fundatia Humanitas 2000 Ecoterra Prahova Social Eco Team Asociatia Ateens Satu Mare Asociatia pentru Copii si Tineri Act4Uorganizator județean LDIR Asociatia Ornitologica Satu-Mare Rotaract Satu Mare Eagle Bikers Asociatia Albert Schweitzer Satu Mare Asociatia STEA Satu Mare Asociatia Pro Terra CAREI Fundatia Hans Linder

Asociația STEA Satu Mare

  Sălaj Club Rotaract TEAM Baia Mare – organizator județean LDIR   Sibiu Serviciul de Ajutor Maltez in Romania ASCER Sibiu ASECO Sibiu ProCycling Geiger Team Old Friends Club Sibiu Fundatia Mitichi Club Sportiv Gaz Metan Medias Asociatia de Turism si Ecologie DIANTHUS MEDIAS Clubul Studentilor Economisti Sibiu Salvamont Cisnadie AIESEC Sibiu SOS Satele Copiiilor Sibiu Suceava Clubul EcoMontan “Origini Verzi – organizator județean LDIR Asociatia Regionala de Educare a Adultilor Suceava   Teleorman Rotaract Alexandria   Timiș Asociatia Eco Club Timisoara Best Timișoara Plai   Tulcea Asociatia “Maini Intinse” – organizator județean LDIR   Vrancea Asociatia Pro Democratia Club Focsani – organizator județean LDIR Asociatia pentru Dezvoltare Durabila “Focul Viu” Asociatia Pro Democratia Focsani Clubul Sportiv NIDAN Echipa de handbal Academica Focsani Asociatia “Sf. Stelian, ocrotitorul copiilor”


Lasă aici o părere, o idee

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

*